Akcja krwiodawstwa

W dniu 9 października w naszej szkole odbędzie się akcja krwiodawstwa połączona z rejestracją potencjalnych dawców szpiku.

AKCJA OTWARTA DLA WSZYSTKICH CHĘTNYCH!

Akcja odbywać się będzie w szkolnej świetlicy i rozpocznie się o godzinie 8:00. W pierwszej kolejności „obsługiwane” będą osoby rejestrujące się tylko jako potencjalni dawcy szpiku.

W następnej kolejności wchodzić będą osoby oddające krew (również wtedy będzie możliwość zarejestrowania się jako dawca szpiku).

Warunkiem aby zostać krwiodawcą/potencjalnym dawcą szpiku jest posiadanie dowodu tożsamości (dowód osobisty) i dobry stan zdrowia.

Każdy kto odda honorowo krew :

• Ma satysfakcję, że komuś pomógł, a nawet uratował życie.
  • Otrzyma posiłek regeneracyjny o wartości kalorycznej 4500 kalorii (tj.: 8 czekolad, 1 wafelek, 1 sok).
  • Ma dzień wolny od zajęć lekcyjnych traktowany jako obecność w szkole (dotyczy uczniów ZST w Lesznie).
  • Pracujący mają dzień wolny.
  • Dzień wolny mają również uczniowie na praktykach lub odbywający zajęcia w CKP.

Uczniowie ZST mogą zapisywać się u Pani Pedagog, która posiada ankiety dla krwiodawców i dla potencjalnych dawców szpiku.

Akcja zakończy się ok. godziny 12-13 (w zależności od liczby chętnych).

Polecamy także –> Wydarzenie na Facebooku