Bezpieczny nad wodą

Z inicjatywy nauczycieli wychowania fizycznego Pana Mariusza Rakowicza i Pana Renato Kaźmierczaka zorganizowano spotkanie z Panem Waldemarem Chwalczukiem – Ratownikiem i Instruktorem WOPR Leszno, w ramach akcji „BEZPIECZNY NAD WODĄ”.
Spotkanie miało na celu uświadomienie uczniom naszej szkoły jakie niebezpieczeństwa czyhają na nich nad wodą, zwłaszcza w kontekście zbliżających się wakacji. Nasz gość na początku spotkania przekonywał słuchaczy do nauki pływania, aby dać sobie szansę na akwenach wodnych, by umieć się utrzymać na wodzie.
Oczywiście największa część spotkania poświęcona została środkom ostrożności podczas korzystania z kąpieli wodnych. Pan Waldemar ostrzegał przed brawurą nad wodą – alkoholem i innymi środkami odurzającymi – oraz przed kąpielą w nieznanych akwenach. Prawdziwą zmorą są jednak skoki do wody w niesprawdzonych miejscach. Wszystkie te ostrzeżenia i dobre rady nasz gość przeplatał ciekawymi przykładami – sytuacjami, których doświadczył pracując wiele lat jako ratownik na plażach i kąpieliskach.
W ostatniej części spotkania zaprezentowany został podstawowy sprzęt, którym posługują się ratownicy WOPR podczas akcji na wodzie.
Miejmy nadzieję, że żaden uczeń naszej szkoły nie będzie musiał korzystać podczas nadchodzących wakacjach z usług ratowników WOPR, a rady udzielone przez Pana Waldemara wezmą sobie głęboko do serca i będą umieli się zachować kulturalnie i odpowiedzialnie nad wodą.

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *