Dni filmu Niemieckiego i Angielskiego

W dniach 27-30.03 odbyła się kolejna edycja „Dni filmu Niemieckiego i Angielskiego”. W komfortowych warunkach  Pracowni Filmoteki Szkolnej młodzież miała okazję obejrzeć filmy w oryginalnej wersji językowej. Repertuar był szeroki, każdy mógł znaleźć w nim coś dla siebie: począwszy od komedii romantycznych, poprzez dramat, film obyczajowy, a skończywszy na filmie akcji. Celem tego wydarzenia było zachęcenie uczniów do oglądania filmów w oryginalnej wersji językowej oraz zwiększenie motywacji do nauki języków obcych. Oceniając po reakcjach młodych widzów można śmiało powiedzieć, że został on w pełni osiągnięty. Na kolejną edycję zapraszamy już za rok.

Repertuar Dni Filmu niemieckiego i Angielskiego w ZST:

Język niemiecki:

„Lila, Lila” reż. A. Gsponer

„Kuss mich Frosch” reż. D. Hitz

“ Der Schuh des Manitu” reż. M.Herbig

“ Hilfe, ich bin ein Junge” reż. O. Dommenget

Język angielski:

„Płonące siodła” reż. Mel Brooks

„Iluzjonista” reż. Neil Burger

„Whiplash” reż. Damien Chazelle

„Wyścig” reż. Ron Howard

 

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *