Dzień Elektryka, Elektronika i Mechatronika

W dniu 20.04.2018r. w naszej szkole odbył się Dzień Elektryk, Elektronika i Mechatronika. Uczniowie klas pierwszych technikum elektrycznego, elektronicznego i mechatronicznego uczestniczyli w zawodowym konkursie wiedzowym podzielonym na dwie części część teoretyczną i praktyczną. W części teoretycznej, wspólnej dla wszystkich zawodów, w formie testowej uczniowie odpowiadali na pytania z elektrotechniki. W części praktycznej zadania różniły się dla poszczególnych zawodów. Elektrycy montowali instalację zasilania silnika i zasilanie oprawy oświetleniowej, elektronicy budowali układ z tranzystorem bipolarnym i sprawdzali swoje umiejętności w zakańczaniu kabli skrętkowych, mechatronicy programowali sterownik PLC.

W tegorocznej edycji tytuł:
Super Elektryka uzyskał Adam WAlkowiak 15pkt.
Ekstra Elektryka uzyskał Piotr Dziubek 14pkt.
Dobrego Elektryka uzyskał Filip Ratajczak 14pkt.

Super Elektronika uzyskał Szymon Borowiak 19,5pkt.
Ekstra Elektronika uzyskał Dominik Piotrowicz 17pkt.
Dobrego Elektronika uzyskał Jędrzej Cejza 15,5pkt.

Super Mechatronika uzyskał Patryk Przybylski 18pkt.
Ekstra Mechatronika uzyskał Mikołaj Pieprzyk 17pkt.
Dobrego Mechatronika uzyskał Dariusz Przygucki 16pkt.

Wyróżniony w grupie mechatronicznej został Jonasz Adamczyk.

Na zakończenie roku szkolnego uczniowie otrzymają drobne nagrody rzeczowe.

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *