EUROELEKTRA 2013/2014 w Koniorze

W dniu 7 listopada 2013r. o godz. 9:00 w ZST zostały przeprowadzone zawody I stopnia XVI edycji Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej „EUROELEKTRA”, której organizatorami są Uniwersytet Techniczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy, Akademia Morska w Gdyni oraz Stowarzyszenie Elektryków Polskich. W naszej szkole uczniowie startowali w grupie elektrycznej i elektronicznej. Uczestniczyli  w niej uczniowie klas II, III i IV  technikum elektrycznego i elektronicznego.  W I etapie trójstopniowych ogólnopolskich zawodów wzięło udział 42 uczniów naszej szkoły. Zaangażowanie niektórych uczniów było widoczne podczas zajęć przygotowawczych. Udział w takiej olimpiadzie okazał się doskonałym przetarciem przed zbliżającymi się egzaminami zawodowymi . Zakres pytań bardzo szeroki od prądów stałych do prądów przemiennych, od diod LED, aż po promieniowanie laserowe, niektóre pytania, bardzo podchwytliwe albo wykraczające poza zakres materiału szkoły średniej. Godny podkreślenia jest fakt, że laureaci Olimpiady EUROELEKTRA mogą zostać zwolnieni z teoretycznego pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w roku 2014. Na wyniki I etapu szkolnego musimy poczekać, aż do 13 grudnia 2013r. Na kolejny etap okręgowy uczniowie będą musieli udać się do Poznania, finał w przyszłym roku w Bydgoszczy.

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *