Europejski Dzień Języków Obcych

W październiku obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych.  Uczniowie klas pierwszych prezentowali kraj europejski, który wcześniej wylosowali.

Celem tej inicjatywy było ukazanie różnorodności językowo-kulturowej naszego kontynentu oraz wspieranie nauki języków obcych.

Klasa I TEO pod opieką p.Marleny Kowalskiej oraz p.Katarzyny Kolan zaprezentowała Francję. Uczniowie podczas prezentacji multimedialnej przedstawili  kulturę i tradycje tego kraju. Nie zabrakło też  gadżetów t.j. flaga uszyta własnoręcznie przez ucznia, plakaty, fiszki  z podstawowymi francuskimi zwrotami no i oczywiście tradycyjne jedzenie, które spotkało się z ogromnym zainteresowaniem oglądających :-). Były pyszne sery, bagietki, makaroniki, rogaliki itp.

K.Kolan/ M.Kowalska

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *