Holenderscy mechatronicy w ZST-CKZiU

W ramach współpracy z holenderską szkołą techniczną odwiedziła nas trójka uczniów, nauczyciel przedmiotów mechatronicznych i przedstawiciel Koła Przyjaciół Leszno-Deurne.Mechatronicy ze szkoły ROC Ter AA w Helmond spędzili u nas trzy dni pełne wrażeń. W piątek rano nasi goście uczestniczyli w powitalnym śniadaniu z dyrekcją szkoły. Następnie wysłuchali prezentacji na temat systemów połączeniowych WAGO w specjalnym mobilnym wozie demonstracyjnym firmy. Kolejnym punktem wizyty były polsko-holenderskie warsztaty z programowania układów Arduino, oraz krótkie prezentacje holenderskich mechatroników na temat ich prac dyplomowych i staży, które odbywają w lokalnych firmach w Helmond. Nasi goście zwiedzili też dwie duże firmy – C&C Partner Solutions oraz Werner Kenkel, gdzie poznali zakres ich działalności i używane technologie.
W sobotę Holendrzy uczestniczyli w Drzwiach Otwartych, gdzie mieli okazję wraz z naszymi uczniami prezentować gimazjalistomstworzone przez siebie inteligentne roboty- eksploratory.
Popołudnie przebiegło pod znakiem zwiedzania Leszna – pani przewodnik zapoznała Holendrów z ciekawymi faktami historycznymi.
Pożegnalny polsko-holenderski wieczór był okazją do podsumowania dotychczasowej współpracy i zaplanowania dalszych wspólnych działań.

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *