I OTWARTE MISTRZOSTWA MIASTA LESZNA W BADMINTONIE

13 kwietnia 2019 roku na hali Zespołu Szkół Technicznych – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Lesznie odbyły się chyba pierwszy raz w historii Leszna Mistrzostwa Miasta w badmintonie w dwóch kategoriach wiekowych: OPEN oraz +40, które otworzył wicedyrektor Andrzej Stężały.

Organizatorem Mistrzostw był ZST – CKZiU w Lesznie, a zawody zorganizował i przeprowadził nauczyciel wychowania fizycznego tejże szkoły Mariusz Rakowicz.
Sponsorem Mistrzostw była leszczyńska firma ROBINSONS POLSKA Sp.z.o.o.

Zawody mogły się odbyć dzięki wielkiej pomocy osób, które bawią się badmintonem w Lesznie: Sebastian Przybylak, Maciej Broniecki, Marcin Kliber, Maciej Mikołajczak i Tomasz Jankowski – DZIĘKUJĘ BARDZO!.

Serdeczne podziękowania także dla Pana Eugeniusza Kołodzieja za pomoc techniczną podczas zawodów oraz dla uczniów Technikum z klasy 2 TM za obsługę sędziowską. A byli to: Maja Radoń, Jędrzej Skrzypczak, Piotr Kaziów, Łukasz Pilarski, Tomasz Lis, Kamil Czapczyński, Filip Frąckowiak, Mikołaj Giezek, Mateusz Chudziński, Jonasz Adamczyk i Jakub Ratajczak.

Ze względu na małą frekwencję kobiet, gry pojedyncze kobiet i gry mieszane zostały rozegrane łącznie w jednej grupie, jednak klasyfikacja była już z podziałem na kategorie.

Mistrzostwa Miasta Leszna w badmintonie w pigułce:
– 8 godzin gry,
– 88 meczów,
– 36 zawodników – 3 kobiety, 33 mężczyzn,
– zawodnicy z 9 miejscowości:
Leszna – 11 osób,
Góry,
Głogowa,
Borku Wielkopolskiego,
Poznania,
Sławy,
Bojanowa,
Babimostu,
Garzyna.

WYNIKI: (meczów o trzecie miejsce nie rozgrywano)

GRA POJEDYNCZA MĘŻCZYZN – KATEGORIA OPEN:

I miejsce – Grzesiak Adam – Babimost
II miejsce – Palczewski Szymon – Borek Wielkopolski
III miejsce – Szymczak Jacek – Góra
III miejsce – Masłowski Marcin – Sława

GRA PODWÓJNA MĘŻCZYZN – KATEGORIA OPEN:

I miejsce – Woźniaczka Bernard/Palczewski Szymon – Borek Wielkopolski
II miejsce – Grzesiak Adam/Masłowski Marcin – Babimost/Sława
III miejsce – Józwik Dawid/Józwik Marek – Poznań
III miejsce – Szymczak Jacek/Kruszka Mikołaj – Góra

GRA POJEDYNCZA KOBIET – KATEGORIA OPEN:

I miejsce – Dziadulewicz Justyna – Głogów
II miejsce – Dziadulewicz Adrianna – Głogów

GRA MIESZANA – KATEGORIA OPEN:

I miejsce – Dziadulewicz Justyna/Masłowski Marcin – Głogów/Sława
II miejsce – Dziadulewicz Adrianna/Dziadulewicz Grzegorz – Głogów
GRA POJEDYNCZA MĘŻCZYZN – KATEGORIA +40:

I miejsce – Józwik Marek – Poznań
II miejsce – Dziadulewicz Grzegorz – Głogów
III miejsce – Kliber Marcin – Leszno
III miejsce – Rogacki Artur – Poznań

GRA PODWÓJNA MĘŻCZYZN – KATEGORIA +40:

I miejsce – Rogacki Artur/Zakrzewski Wojciech – Poznań
II miejsce – Wróbel Bartosz/Arendarczyk Rafał – Góra
III miejsce – Rakowicz Mariusz/Mikołajczak Maciej – Leszno
III miejsce – Wlazło Tomasz/Sawczak Tomasz – Głogów

GRA POJEDYNCZA KOBIET – KATEGORIA +40

I miejsce – Mońko Bogusława – Głogów

GRA MIESZANA – KATEGORIA +40:

I miejsce – Mońko Bogusława/Wróbel Bartosz – Głogów/Góra

Na zawodach panowała miła sportowa atmosfera i mamy nadzieję, że kolejne zawody o Mistrzostwo Miasta Leszna w badmintonie będą kontynuowane. Do zobaczenia za rok.

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *