Inauguracja nowego roku szkolnego w ZST

Tradycyjnie 1 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Podczas uroczystości inauguracyjnej nawiązano do wydarzeń sprzed 75 lat – z września 1939 roku – i przybliżono młodzieży obraz pierwszych dni wojny w Lesznie. Przedstawiciele społeczności szkolnej złożyli też kwiaty i zapalili znicz na grobie ostatniego dowódcy 55 Poznańskiego Pułku Piechoty – pułkownika Władysława Wiecierzyńskiego. W ten sposób pokreślono pamięć o obrońcach naszego kraju i wszystkich ofiarach II wojny światowej.

W drugiej części apelu uczniom przekazano najważniejsze informacje dotyczące organizacji nowego roku szkolnego. Ponadto mieli oni okazję sprawdzić swą znajomość kadry pedagogicznej i zmierzyć się z kilkoma zagadkami dotyczącymi wybranych nauczycieli. Nie wszystkie okazały się dla proste. Oto one:

 

Berło dzierży od lat dwóch,
w szkołę nowy wstąpił duch.

 

Dzięki niemu masz pojęcie, jak w biznesie się okręcić.
Z ekonomią za pan brat – pomoże ci wejść w jej świat.

 

Wielki chłop, przyjazna dusza, komputer przejrzał na wylot.
Lecz gdy, bracie, przeholujesz, sformatuje cię – poczujesz!

 

Że angielski obcym nie jest, o tym każdy z uczniów wie.
On zrobi z ciebie Angola – czy tego chcesz, czy nie.

 

Mały, skromny, ale byk!
Nie lekceważ go, bo w mig
Tak przeczołga cię, nieboże,
Że PSiO przyśnić ci się może!

Delikatna jak panienka, lecz dokręca nieźle śrubę.
Całki, pierwiastki, równania – tego pragnie jak dżdżu kania.

 

O kondycję uczniów dba, w Achillesie wzór swój ma.
Szkoła czy kadra – zawzięty sportowe szlifuje diamenty.

 

Mała, drobna, lecz nie daje w kaszę sobie dmuchać.
Gdy masz problem w szkole, w domu – spróbuje pomóc, wysłucha.

 

Elektrycy – silna grupa, prezydenckie perspektywy!
Jeden z nich porzucił kable, wszedł w Miłosze i Norwidy.
Uczniom klas pierwszych życzymy, aby dobrze się wśród nas czuli i niezbyt boleśnie odczuli różnicę między gimnazjum a wyższym szczeblem edukacji; maturzystom siły do pracy i szczęśliwego finału, nauczycielom anielskiej cierpliwości, a wszystkim – wytrwałości w dążeniu do realizacji celów, jakie sobie wyznaczyli bądź wyznaczą w tym roku szkolnym.

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *