DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH 2017

26 maja w naszej szkole odbył się Dzień Języków Obcych.

Germaniści gościli Panią Reginę Zielnicę – wykładowcę Instytutu Lingwistyki Stosowanej w PWSZ w Lesznie. Przeprowadziła ona warsztaty językowe składające się z dwóch części. Pierwsza z nich miała formę prezentacji multimedialnej na temat kultury, historii oraz geografii Niemiec. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z najpiękniejszymi zabytkami Niemiec, również tymi mniej znanymi. W drugiej części warsztatów młodzież wykonywała z masy plastycznej wybrane przez siebie zabytki Niemiec.

Zajęcia te dały uczniom możliwość wykorzystania języka niemieckiego, zapoznania się z kulturą niemiecką oraz wykazania się talentem plastycznym.

Angliści podejmowali grupę wolontariuszy z fundacji Centrum Aktywności Twórczej. Naszą szkołę odwiedzili Ramazan z Turcji, Yulia z Rosji oraz Sara i Arthus z Francji.

Zapewnili oni naszym uczniom wiele atrakcji:

Ramazan przeprowadził warsztaty kulinarne, na którym uczył jak przygotować kurczaka curry. Warsztaty połączone były z degustacją. Po obfitym posiłkuJ) uczniowie mogli spalić kalorie tańcząc Zumbę, której Ramazan jest instruktorem.

Yulia prowadziła pokaz multimedialny na temat Rosji połączony z quizami i nauką alfabetu rosyjskiego a Sara z Arthurem opowiadali o Francji i uczyli podstawowych zwrotów z języka francuskiego. Spotkanie z nimi zakończyło się wspólną grą w zabawną grę „potato”.