…kolejne warsztaty w Filmotece Szkolnej

Pracownia Filmoteki Szkolnej w Lesznie zaproponowała uczniom szkół ponadgimnazjalnych warsztaty Animacji Poklatkowej. Poprowadziła je Pani Kasia Czubińska z Poznania. Krok po kroku – od pomysłu do projekcji uczyliśmy się niełatwej i wymagającej cierpliwości sztuki tworzenia filmu w tej technice. Powstało 6 filmów w różnych technikach: od wycinanek, plasteliny do klocków LEGO. Cieszy zaangażowanie uczniów. 6 godzin minęło nie wiadomo kiedy.

Warsztaty zrealizowano w ramach programu Filmoteka Szkolna we współpracy z Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

W warsztatach wzięło udział 23 uczniów oraz 5 nauczycieli z Leszna i Rawicza.Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *