Konkurs „To warto przeczytać!”

Nie wiecie jeszcze co poczytać na plaży, albo jaką książkę zabrać do plecaka na wakacje? Oto co polecają laureaci konkursu „To warto przeczytać!”.

Zwycięzca – Arkadiusz Kubiak z klasy III TM prowokująco przedstawił książkę „Lot nad kukułczym gniazdem” i udowodnił, że pomimo znakomitej filmowej adaptacji Milosa Formana, warto sięgnąć po jej literacki pierwowzór.
Laureat II miejsca – Wojciech Nyczka z klasy I TM łącząc „klasę z odrobiną szaleństwa” zachęcał kolejne pokolenia młodych czytelników do sięgnięcia po twórczość Andrzeja Sapkowskiego.
Zdobywczyni III miejsca – Marta Rzonsowska z klasy I TM przedstawiła interesującą prezentację multimedialną i odkryła ciekawe inspiracje w pisarstwie Tolkiena.Na uwagę zasługują też autorzy trzech wyróżnionych prezentacji:
Mateusz Nowicki z klasy III TI, który polecając utwór Willa Fergusona zdobył uznanie jury za styl wypowiedzi
Michał Białecki z klasy III TM, który w ciekawy sposób przedstawił portrety psychologiczne bohaterów powieści „Co gryzie Gilberta Grape`a?”
Mieszko Śliwiński z klasy I TI, który wprowadził widzów w meandry twórczości fantastycznej Glena Charlesa Cooka

Jury w składzie: Piotr Kalitka, Paweł Maślarz, Dariusz Bolka oraz zastępca samorządu Krystian Jakubiak wzięli pod uwagę twórczy charakter, oryginalność i sposób przedstawienia prezentowanych książek. Wszystkich gorąco zachęcamy do ich przeczytania i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu.

Iwona Wawrzyniak

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *