Listopad Poetycki

Listopad to ponury miesiąc kojarzony z melancholią, ale także z poezją.

We wtorkowy poranek, u nas, jednak smutno nie było. Motywem przewodnim tegorocznego spotkania z poezją była sentencja Horacego „ Non omnis moriar”, którą mogliśmy odczytać nawet na przepysznym torcie. Uczniowie, jak co roku przebrali się w stroje bohaterów literackich, a ochotnicy stanęli do potyczek recytatorskich.

W galerii zdjęć wspominamy też Martę i Janka, którzy brali udział, wraz z młodszymi kolegami,  w poprzedniej promocji biblioteki.

W ramach współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną uczniowie naszej szkoły podczas Listopada Poetyckiego uczestniczyli w dwóch spotkaniach, w Galerii Lochy. Podczas pierwszego zapoznali się z poezją pana Janusza Taranienko, a na drugim dowiedzieli się od dr Wiktora Szymborskiego z Uniwersytetu Jagiellońskiego „ Jak wyglądało życia Żaka Akademii Krakowskiej w Renesansie”.

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *