Literacki sukces ZST

12.12.2014r. odbył się finał VIII Konkursu Humanistycznego Scrinium organizowanego przez ILO w Lesznie pod patronatem Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. I miejsce oraz nagrodę publiczności zdobył uczeń naszej szkoły Arkadiusz Kubiak, który napisał pracę pod kierunkiem Iwony Wawrzyniak. W półfinale zmierzył się z 16 uczestnikami konkursu z różnych liceów ogólnokształcących regionu. Po raz pierwszy uczeń naszej szkoły znalazł się w finałowej czołówce, a co więcej zwyciężył. W swojej prezentacji udowodnił, że niezawodnym elementem filmów – arcydzieł była muzyka. Scrinium (łac. pudełko) w jego interpretacji stało się pozytywką, która podkreśla dramatyczne napięcie, a także wyraża uczucia bohaterów dzieł filmowych. Gratulujemy i mamy nadzieję, że sukces Arka zachęci innych uczniów do rozwoju literackich pasji.
Zachęcamy również do zapoznania się z artykułem na elka.pl

IMG_0254IMG_0249  IMG_0305ok

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *