Mamy Mistrza – 3 TM1 wygrywa szkolną „halówkę”

Tak jak przypuszczaliśmy emocji w ostatnim dniu Mistrzostw szkoły w halowej piłce nożnej Zespołu Szkół Technicznych – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nie brakowało. 7 lutego 2018 roku zaczęliśmy od półfinałów. W pierwszym zmierzyły się klasy 3 TM1 z 2 TP a w drugim 3 TEL z 3 TOS.

Wyniki meczów i strzelcy:

3 TM1 – 2 TP 8:3
(Krystian Firlej – 3, Aleksander Szczerbal – 2, Kamil Idziak – 2, Mateusz Antkowiak – 1, Krzysztof Matecki – 2, Konrad Topolski – 1)

3 TEL – 3 TOS 3:1
(Bartosz Krysiak – 1, Eryk Dydyna – 1, Jakub Szymanowski – 1, Kamil Kurpisz – 1)

Przegrani zagrali o trzecie miejsce i tutaj można powiedzieć była mała niespodzianka – wygrana 2 TP z faworyzowaną 3 TOS.

MECZ o III miejsce
2 TP – 3 TOS 6:3
(Mikołaj Michalski – 3, Patryk Łysiak – 3, Kamil Kurpisz – 2, Bartosz Kowalski – 1)

W meczu o Mistrzostwo szkoły emocji nie brakowało, a wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie. 3 TEL prowadziła już 4:0 i wydawało się, że losy finału są już rozstrzygnięte. Nagle „obudziła” się 3 TM1 i wyszła na prowadzenie 6:4. Do gry znów wzięła się 3 TEL i objęła prowadzenie 7:6. Dopiero w samej końcówce do remisu doprowadziła 3 TM1. I wtedy o zwycięstwie musiały zadecydować karne.
Aż siedem serii rzutów karnych było potrzebnych do wyłonienia Mistrza ZST – CKZiU w Lesznie w halowej piłce nożnej.
Karne celnie strzelali:
3 TM1 – Aleksander Szczerbal dwukrotnie oraz Kamil Idziak i Mateusz Woźny.
3 TEL – Bartosz Krysiak, Jacek Wojtkowiak oraz Kacper Kociucki.

MECZ o I miejsce
3 TM1 – 3 TEL 7:7 (karne 4:3)
(Mateusz Antkowiak – 3, Aleksander Szczerbal – 2, Krystian Firlej – 2, Jacek Wojtkowiak – 3, Eryk Dydyna – 2, Jakub Szymanowski – 1, Bartosz Krysiak – 1)

Kolejność końcowa:
1. 3 TM1
2. 3 TEL
3. 2 TP
4. 3 TOS

Wszystkie zespoły grające w półfinałach zostały udekorowane pamiątkowymi medalami i dyplomami ufundowanymi przez Radę Rodziców ZST – CKZiU, które wręczała Pani Dyrektor Renata Perek, a zawodnicy zwycięskiego zespołu (3 TM1) otrzymali koszulki sportowe.
Królem strzelców został z 18 golami Kamil Kurpisz z 3 TOS, który otrzymał dyplom, piłkę i koszulkę sportową – nagrody ufundowane przez sponsora.

Mistrzostwa zorganizowali, przeprowadzili i sędziowali nauczyciele wychowania fizycznego: Pan Renato Kaźmierczak, Patryk Jatczak i Mariusz Rakowicz.

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *