Młodzi konstruktorzy

Buggy to marzenie wielu młodych fanów motoryzacji. Niewielki pojazd o sporej mocy i dobrym przyśpieszeniu. Jest to typ lekkiego samochodu rekreacyjnego. Wyposażony jest w duże koła z grubymi oponami, wytrzymałe zawieszenie, otwarte nadwozie oraz odsłonięty silnik umieszczony najczęściej z tyłu.
młodzi konstruktorzy

Do jego budowy należy zebrać odpowiednie części i mieć pojęcie o mechanice i spawaniu.

Kilku uczniów z klasy z naszej szkoły IV TS rozwija swoje zainteresowania i samodzielnie buduje takie pojazdy. Pierwszy ma konstrukcję rurową tzw. „baracuda”, a drugi spawaną z profili „piranha”.