Obywatelski poniedziałek – spotkanie z Prezydentem Miasta Leszna

17 września w ramach IV edycji akcji Aktywne Obywatelskie Leszno delegacje klas uczestniczyły w „Obywatelskim poniedziałku” . Uczniowie spotkali się z Prezydentem Miasta Leszna Łukaszem Borowiakiem, który po krótce opowiedział im o historii starówki oraz obowiązkach jakie spoczywają na barkach prezydenta miasta. Pan prezydent również zachęcał uczniów do włączania się w akcje wolontariacie, które wspaniale kształtują osobowość oraz otwierają wiele furtek zawodowych. Uczniowie mieli również możliwość porozmawiania z urzędnikami zajmującymi się prawami konsumenta, budżetem obywatelskim, konsultacjami społecznymi oraz inicjatywą lokalną. Poznali również historię Leszna – ratusza, starówki, którą przedstawiła im pani przewodnik. Uczniowie podziwiali również dzieło malarskie współczesnego artysty Edwarda Dwurnika przedstawiającego Leszno z perspektywy lotu ptaka, który zdobi ściany leszczyńskiego ratusza. Uczestnictwo w „obywatelskiej lekcji” pokazało uczniom sposób funkcjonowania urzędu oraz przypomniało o historii naszego miasta.

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *