Oddając krew ratujesz życie

W poniedziałek 9 kwietnia 2018 roku odbyła się w naszej szkole akcja krwiodawstwa.
Akcja została zorganizowana przez szkolny klub krwiodawców „Wampirek” z jego opiekunem Rafałem Becelą na czele. W akcji wzięło udział ponad 80 uczniów w tym 12 nowych krwiodawców oraz wicedyrektor Andrzej Stężały oraz nauczyciel WF-u Mariusz Rakowicz. Frekwencja była tak duża, że zabrakło formularzy i kilku uczniów nie mogło oddać krwi.W dniu dzisiejszym zebrano ponad 32 litry krwi, ale łącznie z akcjami które odbyły się 2 października 2017 roku oraz 22 stycznia 2018 roku zebrano ponad 94 litry tego cennego leku.
Tym razem również 7 uczniów zarejestrowało się w komputerowej bazie potencjalnych dawców szpiku kostnego. Następna akcja jest zaplanowana w czerwcu. Zapraszamy na nią w szczególności pełnoletnich uczniów klas pierwszych i drugich.
Planujemy zorganizować spotkanie z osobami którym przeszczep szpiku czy transfuzja krwi uratowała życie.
Oddając krew ratujesz życie

Opiekun Szkolnego Koła Krwiodawców „Wampirek”
Rafał Becela

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *