Oddając krew ratujesz życie

W poniedziałek 9 kwietnia 2018 roku odbyła się w naszej szkole akcja krwiodawstwa.
Akcja została zorganizowana przez szkolny klub krwiodawców „Wampirek” z jego opiekunem Rafałem Becelą na czele. W akcji wzięło udział ponad 80 uczniów w tym 12 nowych krwiodawców oraz wicedyrektor Andrzej Stężały oraz nauczyciel WF-u Mariusz Rakowicz. Frekwencja była tak duża, że zabrakło formularzy i kilku uczniów nie mogło oddać krwi.W dniu dzisiejszym zebrano ponad 32 litry krwi, ale łącznie z akcjami które odbyły się 2 października 2017 roku oraz 22 stycznia 2018 roku zebrano ponad 94 litry tego cennego leku.
Tym razem również 7 uczniów zarejestrowało się w komputerowej bazie potencjalnych dawców szpiku kostnego. Następna akcja jest zaplanowana w czerwcu. Zapraszamy na nią w szczególności pełnoletnich uczniów klas pierwszych i drugich.
Planujemy zorganizować spotkanie z osobami którym przeszczep szpiku czy transfuzja krwi uratowała życie.
Oddając krew ratujesz życie

Opiekun Szkolnego Koła Krwiodawców „Wampirek”
Rafał Becela

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *