Bliżej prawa

Kolejny już raz odbył się w ZST (Ty)dzień Profilaktyki. W tym roku przebiegał pod hasłem „Bliżej prawa”. W dniach 14 – 17. listopada uczniowie wszystkich roczników wzięli udział w spotkaniach z kuratorem ds. nieletnich, sędzią Wydziału Karnego w Lesznie, policjantem z Wydziału Ruchu Drogowego KM Policji i psychologiem z Centrum Profilaktyki i Leczenia Uzależnień.
Wszyscy prelegenci skupiali się na przykładach łamania prawa w różnych obszarach oraz konsekwencjach prawnych tychże przewinień. Odpowiedzieli też na liczne pytania uczniów żywo zainteresowanych omawianymi zagadnieniami.