Podróż w czasie …

Dlaczego w XVII wieku pito więcej piwa i wina niż wody ?  Kim był ARCHIMINUS ? Dlaczego kobiety rodziły po dwadzieścioro dzieci ? Czy Pompeo Ferrari to konstruktor szybkich samochodów ? Na te i inne pytania uczniowie klas: II TEL, IITI2 oraz IITI1  otrzymały odpowiedź w trakcie lekcji muzealnej , której tematyka związana była z kulturą epoki baroku. W Muzeum Okręgowym w Lesznie mieliśmy okazją zobaczyć portrety trumienne polskiej szlachty sarmackiej, epitafium Jana Szlichtynga czy portrety szlacheckie tej epoki.

Następnie przeszliśmy do kościoła św. Krzyża i św.Mikołaja. Niektórzy z nas często bywają w tych kościołach, a tak niewiele wiedzą o ich powstaniu, charakterystycznych cechach architektonicznych czy ciekawostkach z nimi związanych. Dzięki tej lekcji – choć w części – nadrobiliśmy te zaległości

Serdecznie dziękujemy naszej przewodniczce po epoce, Pani Małgorzacie GNIAZDOWSKIEJ, która z pasją opowiadała o tym bardzo ciekawym okresie kultury polskiej i europejskiej.

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *