Poznajemy leszczyńskie firmy

W dniu 18 i 19 września 2018 roku w ramach wydarzenia Aktywne Obywatelskie Leszno, uczniowie kształcący się w zawodach technik elektryk i technik elektronik odwiedzili leszczyńskie firmy. Uczniowie klasy III TEL mieli okazję obejrzeć serce systemu ciepłowniczego miasta Leszna, tj. Ciepłownię Zatorze, zapoznali się z etapami technologii produkcji ekologicznego ciepła systemowego. Trasa zwiedzania ciepłowni obejmowała cały cykl produkcyjny ciepła: od placu opałowego, poprzez halę kotłów, dyspozytornię i plac składowania szlaki. Bardzo dziękujemy Panom Dariuszowi Bartosikowi i Łukaszowi Haławie za ciekawe przekazanie wiedzy związanej z produkcją, sterowaniem, automatyką i dystrybucją ciepła. Natomiast uczniowie klasy II TEL odwiedzili Firmę Meibes, specjalizującą się w produkcji węzłów cieplnych i mieszkaniowych stacji wymiennikowych. W programie naszej wycieczki znalazła się prezentacja firmy, zapoznanie z działem produkcji, gdzie nowoczesna infrastruktura i zautomatyzowane procesy produkcyjne gwarantują wysokiej jakości produkty oraz zadanie interaktywne, w którym uczniowie zmierzyli się z montażem rozdzielnic według schematu elektrycznego. Dziękujemy Panu Prezesowi Przemysławowi Klabińskiemu za przybliżenie nam specyfiki firmy.

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *