Projekt Szerokie Perspektywy

Cel projektu.

Zaszczepienie naszej pasji, rozwijanie horyzontów oraz perspektyw, uświadomienie dzieci, młodzieży oraz dorosłych jakie zagrożenia, niebezpieczeństwa i kary są powiązane z nieświadomą obsługą multicopterów. Przedstawienie w jakich miejscach, w jakim czasie możemy poruszać się w przestrzeni powietrznej, aby latać zgodnie z prawem i przepisami ULC, PAŻP.

Jak można zarabiać jako prywatni operatorzy lub pracownicy placówek, gdzie tego typu sprzęt jest lub będzie na wyposażeniu a posiadanie uprawnień VLOS lub BVLOS mogą pomóc w zdobyciu pracy lub prowadzeniu własnej działalności. Informujemy jak można pozyskać środki UE na tego typu projekty.

Drony na dzień dzisiejszy są na usługach budowlańców, architektów, geodetów, rolników, leśników, deweloperów, firm energetycznych, urbanistycznych, miast, gmin, urzędów, archeologów, geodetów, WOPR-u, służb medycznych, straży pożarnej, policji, straży granicznej oraz oczywiście wojska.

W dniu dzisiejszym rozwój technologi związany z bezzałogowymi statkami powietrznymi, oraz załogowymi typu multicoptery jest jednym z najszybciej rozwijających się na naszym globie. Zalicza się do tego w dużym stopniu Polska, gdzie powstają multicoptery cywilne oraz bezzałogowe statki wojskowe. Jako ciekawostka w Polsce aktualnie jest wprowadzany projekt transportu krwi dronami medycznymi. Ukierunkowana młodzież może podążać również w kierunku rozwoju inżynierii, oraz tej technologii, co jest tak naprawdę dla nas największym celem.

Projekt kończy się certyfikatem dzięki któremu kandydat na pilota UAVO otrzyma zniżki w wybranych placówkach, a dalsze szkolenie w kierunku na operatora statku powietrznego po zdobyciu podstawowej wiedzy, oraz praktyki będzie o wiele łatwiejsze. Co daje szansę na szybsze zdanie egzaminu państwowego na operatora statku powietrznego VLOS lub BVLOS.

Zajęcia odbywają się w placówce danego podmiotu w ilości dziesięciu godzin.

Całość podzielona jest na sześć godzin interaktywnego szkolenia teoretycznego, w skład którego wchodzą zagadnienia dostosowane do grup wiekowych:

– kierunki, historia, aktualne tematy związane z dronami,

– Podstawy Prawa Lotniczego,

– Polska Przestrzeń Powietrzna,

– skutki naruszania przepisów,

– odświeżenie Reanimacji BLS,

– zasady wykonywania lotów,

– statki UAV – Pogoda,

– budowa, serwis.

– obsługa.

– prezentacja oraz zapoznanie się z profesjonalnymi dronami.

Kolejny etap to dwie godziny lotów na symulatorze RealFligcht, który dostarczany jest przez nas na czas trwania projektu.

Dwie godziny lotów statkami UAV na terenie zarządcy pod naszym nadzorem.

Loty odbywają się na dwóch multicopterach, dostosowanych do przepisów UAVO.

Zajęcia odbywają się w ilości dwóch lub trzech godzin jednorazowo po ustaleniach z władzami szkoły przed w czasie godzin lekcyjnych lub poza.

Projekt obejmuje minimalnie 5 maksymalnie 12 wybranych lub chętnych osób plus pedagog.

Co i za ile ?

Ponieważ projekt jest w większości refundowany, koszt jaki ponosi osoba biorąca udział w projekcie to 200 złotych.

Gdzie cena rynkowa tego typu szkolenia na osobę to koszt około 1000 złotych.

Czas wprowadzenia projektu to około tygodnia roboczego.

Oczywiście z miłą chęcią odpowiemy na pytania.

 

Zgłoszenia przyjmuje wicedyrektor Dariusz Bojek

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *