Rekolekcje – spotkanie z Jaśkiem Melą

W środę 11 kwietnia społeczność naszej szkoły uczestniczyła w trzecim dniu rekolekcji. Tym razem uczniowie mieli okazje poznać wyjątkową postać – Jaśka Melę, człowieka niepełnosprawnego, który pomimo swoich ograniczeń czerpie z życia pełną garścią. Jasiek w wieku 13 lat uległ groźnemu wypadkowi, na skutek którego amputowano mu rękę i nogę. Po wielu miesiącach walki podjął życie na nowo. Dzięki wsparciu bliskich oraz pomocy od Pana Boga udało mu się pokonać swoje słabości. Jako pierwszy niepełnosprawny na świecie zdobył dwa bieguny Ziemi w ciągu roku. Z grupą niepełnosprawnych wszedł na Kilimandżaro i Elbrus. Obecnie prowadzi fundację „Poza Horyzonty” wspierającą osoby niepełnosprawne.
Poprzez swoje świadectwo Jasiek pokazał, że warto żyć, warto odważnie wkraczać w przyszłość i warto mieć nadzieję. Spotkanie odbyło się w auli PWSZ.

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *