Sportowy Festyn Szkolny

30 maja 2018 roku odbył się w naszej szkole Sportowy Festyn Szkolny zorganizowany przez nauczycieli wychowania fizycznego ZST – CKZiU w Lesznie

Ideą festynu była indywidualna rywalizacja w sportowych konkurencjach na wesoło, a dla dziewcząt naszej szkoły walka o najbardziej usportowioną uczennicę. Uczniowie rywalizowali w następujących konkurencjach: rzut oponą, przerzucanie opony, wyścig taczek wypełnionych piłkami, wyścig w workach, wyścig z oponą, torze przeszkód, slalomie rowerowym oraz przerzucaniu jajka na odległość.

Każdy z uczestników mógł startować w każdej konkurencji a dla pierwszych trzech miejsc była nagroda w postaci pamiątkowego dyplomu i medalu. Wśród startujących dziewcząt wyniki ze wszystkich konkurencji zostały zsumowane i wytypowaliśmy najbardziej usportowione dziewczęta ZST – CKZiU  w Lesznie. A były to:

I miejsce – Natalia Wawrzyniak – 1 TP

II miejsce – Wiktoria Góralczyk – 1 TP

III miejsce – Marta Błocian – 2 TSM

Wśród chłopców w poszczególnych konkurencjach triumfowali:

Jazda slalomem na rowerze:

I miejsce – Michał Stefankiewicz – 3 TEL

I miejsce – Filip Ratajczak – 1 TEL i Rafał Lisiatyński – 1 TEL

II miejsce – Marta Błocian – 2 TSM i Dominik Roszkowiak – 3 TI1

III miejsce – Daniel Adamczak – 1 TI1 i  Adam Maćkowiak – 1 TEL

Szkoda tylko, że nie wszyscy uczniowie naszej szkoły skorzystali z możliwości fajnej zabawy na świeżym powietrzu.

Na zakończenie Sportowego Festynu Szkolnego odbył się rewanżowy mecz piłki siatkowej pomiędzy nauczycielami a uczniami. Przypomnijmy, że podczas Dnia Wiosny lepsi okazali się uczniowie wygrywając 2:1. Tym razem nauczyciele chcieli bardzo mocno zwyciężyć w tym meczu. No i niestety. I tym razem uczniowie okazali się lepsi wygrywając w meczu 3:0. Nauczycieli reprezentowali: Agata Barszowska, Grzegorz Pilzak, Andrzej Stężały, Krzysztof Szczepański, Tomasz Andrzejczak, Adam Jankowski oraz Sławomir Wolski. Mecz sędziował Mariusz Rakowicz.

Kolejny Sportowy Festyn Szkolny za nami a przed nami ostatnie dni nauki i walka o jak najlepsze oceny na świadectwie.

Serdeczne podziękowania za ogromny wkład w organizację imprezy należą się: Pani Agacie Barszowskiej, Panu Renato Kaźmierczakowi, Panu Patrykowi Jatczakowi oraz Panu Mariuszowi Rakowiczowi.

Do zobaczenia za rok!