Technik mechatronik

Technik mechatronik to nowoczesny kierunek techniczny stanowiący połączenie zagadnień z dziedziny mechaniki, elektroniki

oraz informatyki.
Atutem naszej szkoły jest przygotowanie do nauki mechatroniki zarówno pod kątem teoretycznym jak i praktycznym. Posiadamy nowoczesne stanowiska dydaktyczne do nauki podstaw automatyki przemysłowej, robotyki, sensoryki, pneumatyki, elektropneumatyki, oraz programowania sterowników PLC różnych firm.
Wiedza w zakresie mechatroniki rozwijana jest również na zajęciach pozalekcyjnych, gdzie uczniowie poznają tajniki montażu układów elektromechanicznych, programowania sterowników mikroprocesorowych, a nawet montażu i programowania robotów. Innowacyjnym przedsięwzięciem naszej szkoły są zajęcia poświęcone budowie, uruchamianiu i programowaniu drukarek 3D.

Wybierając kierunek technik mechatronik nauczysz się:

• montażu i uruchamiania układów elektromechanicznych,
  • zasad działania i wykorzystania układów pneumatycznych, hydraulicznych, oraz elektrycznych i elektronicznych, wykorzystywanych w zautomatyzowanych procesach produkcji nowoczesnych przedsiębiorstw, jak i w urządzeniach nowoczesnego gospodarstwa domowego, czy w technice samochodowej,
  • programowania sterowników mikroprocesorowych w językach wysokiego poziomu, wykorzystywanych w elektronice, automatyce i robotyce.

Zatrudnienie:

• w zakładach o zautomatyzowanym cyklu produkcyjnym, wykorzystujących roboty i inne urządzenia,
  • zakładach zajmujących się wytwarzaniem urządzeń mechatronicznych,
  • w serwisach obsługujących urządzenia mechatroniczne, również jako serwis mobilny.

Kształcenie:

4 lata nauki po gimnazjum lub 5 lat nauki po szkole podstawowej zakończone MATURĄ i tytułem TECHNIK MECHATRONIK
przedmioty rozszerzone: matematyka, fizyka
języki obce: język angielski, język niemiecki, język angielski zawodowy w branży mechatronicznej.

Kwalifikacje:

EE.02. Montaż, uruchomianie i konserwacja urządzeń i systemów mechatronicznych.
EE.21.Eksploatacja i programowanie urządzeń i systemów mechatronicznych.

Najnowsze informacje

pawel

Na poligonie…

Uczniowie klas pierwszych wraz z nauczycielami EdB  uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych na  poligonie w Wyciążkowie. Celem zajęć były  zasady bezpiecznego obchodzenia się z bronią indywidualną,