Konkurs “To warto przeczytać!”

Nie wiecie jeszcze co poczytać na plaży, albo jaką książkę zabrać do plecaka na wakacje? Oto co polecają laureaci konkursu “To warto przeczytać!”.

Zwycięzca – Arkadiusz Kubiak z klasy III TM prowokująco przedstawił książkę “Lot nad kukułczym gniazdem” i udowodnił, że pomimo znakomitej filmowej adaptacji Milosa Formana, warto sięgnąć po jej literacki pierwowzór.
Laureat II miejsca – Wojciech Nyczka z klasy I TM łącząc “klasę z odrobiną szaleństwa” zachęcał kolejne pokolenia młodych czytelników do sięgnięcia po twórczość Andrzeja Sapkowskiego.
Zdobywczyni III miejsca – Marta Rzonsowska z klasy I TM przedstawiła interesującą prezentację multimedialną i odkryła ciekawe inspiracje w pisarstwie Tolkiena.Na uwagę zasługują też autorzy trzech wyróżnionych prezentacji:
Mateusz Nowicki z klasy III TI, który polecając utwór Willa Fergusona zdobył uznanie jury za styl wypowiedzi
Michał Białecki z klasy III TM, który w ciekawy sposób przedstawił portrety psychologiczne bohaterów powieści “Co gryzie Gilberta Grape`a?”
Mieszko Śliwiński z klasy I TI, który wprowadził widzów w meandry twórczości fantastycznej Glena Charlesa Cooka

Jury w składzie: Piotr Kalitka, Paweł Maślarz, Dariusz Bolka oraz zastępca samorządu Krystian Jakubiak wzięli pod uwagę twórczy charakter, oryginalność i sposób przedstawienia prezentowanych książek. Wszystkich gorąco zachęcamy do ich przeczytania i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu.

Iwona Wawrzyniak

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

56 − = 55

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>