Umowa partnerska ze spółką ENEA S.A.

Dzień 10 października 2018 roku zapadnie nam wszystkim na długo w pamięci. Był on bowiem kamieniem milowym w rozwoju naszej szkoły na drodze w kierunku XXII wieku. Doszło w tym dniu do podpisania umowy partnerskiej pomiędzy naszą szkołą, a grupą Enea. Jak podkreśla wiceprezes zarządu ds. bezpieczeństwa pracy, przedstawiciel Enea Operator, Tadeusz Dachowski zawód technika elektryka jest dziś przyszłością dla Polski i dla całego świata. Sektor energetyczny bowiem stanowi podwaliny niemal dla każdego innego współczesnego zawodu, a bez prądu elektrycznego nie mógłby istnieć normalnie dzisiejszy świat. Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Lesznie Tadeusz Waczyński, odczytał list Pani Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej, która wyraża zadowolenie z podpisania umowy partnerskiej pomiędzy naszą szkołą, a Grupą Enea. Również obecny w przy podpisaniu umowy, Prezydent Miasta Leszna Łukasz Borowiak pogratulował dyrekcji oraz zarządowi spółki podjęcia współpracy, która przyniesie wszystkim daleko idące korzyści.

Dzięki podjęciu współpracy uczniowie naszej szkoły będą mieli zapewnieni nie tylko praktyki w spółkach grupy Enea, które jak podkreśla Pani Minister, mogą stać się ich potencjalnymi zakładami pracy po skończeniu edukacji. Młodzież będzie też miała możliwość uczestniczenia w warsztatach, pokazach oraz wykładach realizowanych przez przedstawicieli sektora energetycznego. Poza tym nasza placówka może liczyć na odpowiednie doposażenie pracowni elektrycznych w sprzęt niezbędny do prowadzenia kształcenia na odpowiednio wysokim poziomie.

 

Po podpisaniu umowy strony miały możliwość zapoznania się z różnymi projektami i pracami uczniów związanych z zawodem elektryka, a następnie zwiedzenia pracowni elektrycznych, którymi dysponuje nasza szkoła.

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *