Wycieczka do Berlina

W piątek 16 grudnia klasy: 3 TS, 2 TI2 oraz 2 TM2 pojechały na wycieczkę do stolicy Niemiec pod opieką : p. Iwony Wawrzyniak, p. Anny Brzyskiej, p. Katarzyny Kolan oraz p. Krzysztofa Szczepańskiego.

Celem wyjazdu było zapoznanie z „ żywą historią” Berlina oraz zaprezentowanie najciekawszych zabytków tego miasta. Zwiedzanie zaczęliśmy od najważniejszego budynku czyli Reichstagu(Parlament ) , Bramy Brandenburskiej ,Kolumny Zwycięstwa , Muru Berlińskiego, Katedry Berlińskiej oraz Placu Paryskiego.

Stamtąd udaliśmy się pod Pomnik Ofiar Holokaustu, który zrobił na nas największe wrażenie.

Kolejnym punktem naszej wycieczki był Czerwony Ratusz oraz Weihnachtsmarkt na  Placu Aleksandra, gdzie mogliśmy rozkoszować się  typowymi niemieckimi specjałami oraz kupić drobne upominki.

Dodatkową atrakcją naszego wyjazdu do Berlina był pobyt na wyspie” Tropical Island”. Na tej  ogromnej ,sztucznej tropikalnej lagunie mogliśmy skorzystać z różnorodnych wodnych atrakcji, zjeżdżalni, jacuzzi, rwącej rzeki , wód termalnych oraz spacerować po plaży Morza Południowego i wiosce tropikalnej.

To był wyjątkowo udany dzień, wróciliśmy zmęczeni ale pełni wrażeń.

 

 

 

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *