Wycieczka zawodowa do firmy Werner Kenkel w Krzycku Wielkim

Klasa 2TM1 5 stycznia brała udział w wycieczce zawodowej do firmy Werner Kenkel. Zakład ten jest producentem tektury falistej, opakowań z nadrukiem fleksograficznym i nowoczesnym, kolorowym wydrukiem offsetowym oraz materiałów POS (Point of Sale: stendy, ekspozytory, displaye). W trzech zakładach zlokalizowanych w Krzycku Wielkim w południowej Wielkopolsce oraz Bochni k. Krakowa zatrudnionych jest łącznie 1100 osób,  a wytwarzane tu produkty dostarczane są do ponad 600 firm w kraju i za granicą.

W regionie Leszczyńskim jest to czołowa firma stosująca w swojej produkcji tak nowoczesne urządzenia i systemy mechatroniczne. Uczniowie mieli okazję zobaczyć w akcji np. jedną z najnowocześniejszych na świecie tekturnic produkujących nawet 150 kilometrów tektury             w ciągu 8 godzinnej zmiany. Wrażenie zrobiły również nowoczesne kolorowe drukarki offsetowe tworzące wysokiej jakości wydruki na kilkumetrowych powierzchniach. Na uwagę zasłużył również zautomatyzowany i nowoczesny sposób przekazywania i pakowania produktów, oraz produkcja energii elektrycznej na potrzeby zakładu i regionu w prądotwórczych agregatach gazowych.

Nadrzędnym celem Grupy Werner Kenkel jest prowadzenie działalności w odpowiedzialny i zrównoważony sposób, poprzez wdrażanie oraz stosowanie nowoczesnych technologii minimalizując ryzyko negatywnego wpływu na środowisko.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *