Wycieczka zawodoznawcza

W dniu 10.11.2017r. uczennice klas odzieżowych pojechały na wycieczkę zawodoznawczą do Poznania.

Pierwszą częścią wycieczki było odwiedzenie hurtowni z materiałami odzieżowymi, gdzie dziewczyny zapoznały się z tkaninami, dzianinami, tiulami, koronkami znajdującymi się aktualnie  na rynku mody oraz miały możliwość zakupienia materiałów na wymarzone kreacje, z której to możliwości, oczywiście,  skorzystały.

Kolejnym etapem była  Fashion School i udział w warsztatach  pt. „Granice w modzie i szokujące pokazy mody”. Uczennice z dużym zainteresowaniem uczestniczyły w wykładzie oraz oglądały filmy z  kontrowersyjnych pokazów mody znanych polskich i światowych projektantów,  między innymi takich jak Maciej Zień, Thom Browne, Patrick Mohr, Martin Margiela, Rick Owens, Hussein Chalayn, McQueen.

Wycieczka była świetną lekcją,  zarówno  materiałoznawstwa odzieżowego,  jak też projektowania i stylizacji. Mamy nadzieję, że udział w zajęciach wzbogacił wiedzę dziewcząt, ale także rozbudzi zainteresowania realizowaniem własnych pomysłów, tworzeniem własnych projektów,  a może i własnych pokazów mody.

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *