Wyjazd do Holandii

W dniach 27-30 marca 2018 czterej uczniowie (Mateusz Antkowiak, Kacper Józefiak, Mateusz Turkowski i Szymon Ziemek) ZST-CKZiU wraz opiekunami uczestniczyli w wymianie polsko-holenderskiej zorganizowanej przez Koło Przyjaciół Leszno-Deurne.
Głównym celem wyjazdu były prezentacje i omówienie zasad działania robotów przygotowanych przez trójkę uczniów ze szkoły technicznej Roc Ter AA w Helmond oraz czwórkę uczniów naszej szkoły. Projekty były do siebie podobne, przy czym Holendrzy skupili się na części mechanicznej robota a nasi uczniowie, pod okiem pana Tomasza Andrzejczaka, wykazali się jako programiści Arduino i Raspberry Pi. Jednak najwięcej emocji wzbudziły wizyty w firmach, w których holenderscy uczniowie odbywali ostatni, półroczny etap praktyk zawodowych pracując nad swoimi projektami. Pierwszym gospodarzem praktyk był Roy, którego zadaniem było opracowanie systemu łączenia elementów metalowych w firmie produkującej naczepy dla ciężarówek – Knappen Trailers. Po prezentacji projektu zwiedzaliśmy fabrykę poznając wszystkie etapy produkcji naczep. Kolejny uczeń – Brian zaprezentował projekt wózka do zbioru truskawek i oprowadził nas po jednym z wielu oddziałów firmy ogrodniczej Van GOG (14-hektarowa szklarnia). W czwartek zwiedzaliśmy firmę HARWI, produkującą różnego rodzaju piły do drewna i metalu gdzie swoje praktyki odbywa Chantal. Jej zadaniem jest udoskonalenie systemu sterowania piłą stołową. Ostatni dzień naszego pobytu spędziliśmy zwiedzając muzeum koncernu motoryzacyjnego DAF oraz muzeum techniki. Zapraszamy na poniższą fotorelację!

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *