Dni filmu Niemieckiego i Angielskiego

W dniach 27-30.03 odbyła się kolejna edycja „Dni filmu Niemieckiego i Angielskiego”. W komfortowych warunkach  Pracowni Filmoteki Szkolnej młodzież miała okazję obejrzeć filmy w oryginalnej wersji językowej. Repertuar był szeroki, każdy mógł znaleźć w nim coś dla siebie: począwszy od komedii romantycznych, poprzez dramat, film obyczajowy, a skończywszy na filmie akcji. Celem tego wydarzenia było zachęcenie uczniów do oglądania filmów w oryginalnej wersji językowej oraz zwiększenie motywacji do nauki języków obcych. Oceniając po reakcjach młodych widzów można śmiało powiedzieć, że został on w pełni osiągnięty. Na kolejną edycję zapraszamy już za rok.

Repertuar Dni Filmu niemieckiego i Angielskiego w ZST:

Język niemiecki:

„Lila, Lila” reż. A. Gsponer

„Kuss mich Frosch” reż. D. Hitz

“ Der Schuh des Manitu” reż. M.Herbig

“ Hilfe, ich bin ein Junge” reż. O. Dommenget

Język angielski:

„Płonące siodła” reż. Mel Brooks

„Iluzjonista” reż. Neil Burger

„Whiplash” reż. Damien Chazelle

„Wyścig” reż. Ron Howard

 

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *