Drzwi Otwarte ZST 2016

9 kwietnia 2016 roku, w naszej szkole gościliśmy gimnazjalistów z Leszna i okolic przybyłych na   Drzwi Otwarte. Przyszli uczniowie mogli zapoznać się z różnorodną ofertą Zespołu Szkół Technicznych. Podróż, według „ rozkładu jazdy” rozpoczęliśmy o godz. 9.00 i kolejno zwiedzaliśmy „stacje” :informatyczną, mechatroniczną, samochodową, przemysłu mody, spedycyjną, elektryczną i elektroniczną. Na młodych ludziach duże wrażenie wywarły prezentacje robotów, drukarek 3D oraz innych nowości technicznych. Męska część naszej szkoły, z błyskiem w oku, oprowadzała dziewczyny zainteresowane projektowaniem odzieży. Gimnazjaliści zwiedzali też blok sportowy, podpatrując jak „ Konior” gra w siatkówkę, a nauczyciele wf-u skrupulatnie odpowiadali na pytania uczniów dotyczących zajęć pozalekcyjnych. Wykładowcy języków obcych przygotowali quiz wiedzy o krajach anglojęzycznych, a w sali kinowej odbyła się prezentacja multimedialna „kahoot”. Przyszli uczniowie zaglądali z zaciekawieniem do biblioteki szkolnej, gdzie odbywał się konkurs Tolkienowski, w którym główną nagrodę wygrał Mateusz Wichłacz z Gimnazjum w Czaczu. Mamy nadzieję, że uczniowie ZST zarazili swoim entuzjazmem i otwartością przyszłych adeptów szkoły technicznej.

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.