„Dzień z informatyką”

W dniu 22.11.2012 została zorganizowana wycieczka do Poznania na „Dzień z Informatyką” w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa. Spotkanie rozpoczęło się niezwykłym widowiskiem popularnonaukowym wielkiego entuzjasty i propagatora nauki, Wiktora Niedzickiego. Autor ponad 900 programów telewizyjnych m.in. z cyklu: „Laboratorium”, „Kuchnia”, czy też „Medycyna 2000 i 2001” zaprezentował wykorzystanie i zastosowanie różnych materiałów we współczesnym świecie w pokazie zatytułowanym „Kosmos w naszym domu”. Następnie uczniowe naszej szkoły wzieli udział w warsztatach poświęconym tematyce sieci komputerowych. Na praktycznych zajęciach mieli okazję zapoznania się z możliwościami tworzenia sieci. Ponad to każdy uczeń przetestował swoją wiedzę w laboratorium komputerowym pod okiem eksperta, poprzez zainstalowanie i skofnigurowanie sieci komputerowej pracującej pod systemem Linux. Na koniec dnia wszyscy uczestnicy pojechali do kina na najnowszy film o agencie 007 „Skyfall”.

Klasa 1I oraz 2TI wraz z opiekunami: Szymonem Biernatem oraz Joanną Mizuro.

f12756d5dfc2349c82496ce440a8978c

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.