Finał II Miejskiego Konkursu Językowego

W ratuszu w Lesznie odbył się finał II Miejskiego Konkursu Językowego pod patronatem Prezydenta Miasta Leszna dla uczniów leszczyńskich szkół pod hasłem: Leszno – moje miasto.

Konkurs miał dwa etapy. W pierwszym – pisemnym wystartowało ponad 200 uczniów. Tematyka konkursu obejmowała wiedzę i umiejętności z zakresu języka angielskiego lub niemieckiego objętą programem szkolnym i zdobytą przez uczniów poza szkołą, ze szczególnym uwzględnieniem wiadomości krajo- i kulturoznawczych. Dodatkowo, na etapie pisemnym uczniowie musieli napisać rozprawkę w języku obcym. 78 najlepszych zakwalifikowało się do części ustnej, która odbyła się w sobotę w ratuszu.

W kategorii język angielski w klasach ogólnych w szkołach ponadgimnazjalnych  I miejsce zajął uczeń klasy IV TI – Damian Defratyka . Wyprzedził on Jagodę Jabłońską (II LO) i  Blankę Majchrzycką  (II LO)

W kategorii język niemiecki  w klasach ogólnych w szkołach ponadgimnazjalnych  I miejsce zajął uczeń klasy III TF Denis Góźdź.  Wyprzedził on Martę Andrzejewską (ZSE ) i  Katarzynę Łysik (I LO)

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.