FINAŁ MISTRZOSTW POLSKI DEBAT OKSFORDZKICH

Dnia 9 kwietnia na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu odbył się FINAŁ MISTRZOSTW POLSKI DEBAT OKSFORDZKICH. W pierwszej debacie nasza drużyna (w składzie: Paweł Przybylski, Damian Sikorski, Arkadiusz Kubiak i Krystian Jakubiak) musiała udowodnić, że „Przyszłość należy do serialu, nie do filmów”.
Dzięki zwycięstwie w tej debacie dotarliśmy do 1/4 finału i musieliśmy zmierzyć się z Mistrzem Śląskich Debat Historycznych. Niestety w dyskusji na temat: „Okrągły Stół był pyrrusowym zwycięstwem polskiej opozycji antykomunistycznej”, to nasi rywale z I LO w Katowicach okazali się lepsi.

 


W półfinale „walkę na argumenty” stoczyły ze sobą I LO z Katowic i I LO z Kościana, natomiast w finale spotkały się ze sobą I LO z Tarnowa i I LO z Bydgoszczy. Bardzo cieszymy
się, że w zaciętej rywalizacji 58 szkół z całej Polski udało nam się dotrzeć do ścisłej czołówki. Udział w finale tak elitarnych rozgrywek znacznie wzbogacił nasze doświadczenia debatanckie
i ukierunkował dalszy rozwój sztuki perswazji.

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.