I Międzyszkolny Konkurs Techniki Samochodowej

W dniu 01.06.2012 w Zespole Szkół Nr 2 we Wrocławiu odbył się Pierwszy Międzyszkolny Konkurs Techniki Samochodowej, w którym nasi uczniowie z klasy III Technikum Samochodowego zajęli III miejsce w klasyfikacji zespołowej (do zmagań konkursowych przystąpiło siedem drużyn).

Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny, których skład tworzyli:
–     z kl. III ME:  Kazimierz Biegański, Mateusz Klupsch i Dawid Tumko,
–     z kl. III TS: Michał Czeszak, Krzysztof Mueller oraz Jakub Wawrzyniak.
Konkurs przebiegał w trzech częściach:
–    część pierwsza teoretyczna polegała na  rozwiązywaniu testu jednokrotnego wyboru,
–    w części drugiej praktycznej uczestnicy zmierzyli się z  określonymi zadaniami przewidzianymi dla zawodów technik pojazdów samochodowych i mechanik pojazdów samochodowych, a mianowicie:   –  diagnostyka silnika,
–  weryfikacja elementów silnika,
–  badanie układu hamulcowego,
–  naprawy w obwodach oświetlenia,
–    w części trzeciej odbyła się  także konkurencja jazdy samochodem.
Oczywiście nie zabrakło atrakcji w postaci prezentacji dwóch nowoczesnych modeli marki Mercedes-Benz, ratownictwa drogowego w wykonaniu Straży Pożarnej, programowania sterowników  czy projekcji Koła Inwentyki.

Konkurs został objęty honorowym patronatem firmy Mercedes-Benz, która w całości sfinansowała nagrody.
Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

zdjcie0118 dscf1943

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.