MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA MŁODZIEŻY

„ŁAMANIE BARIER W EDUKACJI KOBIET W DZIEDZINACH NAUKI, INŻYNIERII I TECHNOLOGII”

W dniu 11 grudnia 2013 roku w AULI PWSZ odbyła się Międzynarodowa Konferencja Młodzieży „Łamanie barier w edukacji kobiet w dziedzinach nauki, inżynierii i technologii”, w której czynnie uczestniczyli przedstawiciele naszej szkoły wraz z nauczycielką panią Haliną Pacha-Gołębiowską. Głównym koordynatorem konferencji była Fundacja Centrum Aktywności Twórczej.

konferencja

Przypomnijmy, że Zespół Szkół Technicznych przystąpił do projektu Leonardo, który jest projektem partnerskim Polski, Wielkiej Brytanii, Norwegii i Francji i usiłuje zbadać edukację w szkołach technicznych mając na celu wspieranie młodych kobiet w rozwoju kariery w dziedzinie nauki, inżynierii i technologii. Projekt ten wypływa z potrzeby zachęcania młodych kobiet do rozważania zawodu w dziedzinie nauki,  inżynierii i technologii jako opcji kariery. Angażuje nie tylko młodych ludzi, ale również pracodawców poprzez demonstrację polityki w zakresie wspierania kobiet i ich potrzeb szkoleniowych. Dzięki temu projektowi dąży się do zmiany nastawienia umysłu, rozwinięcia odpowiednich zasobów, a angażowanie młodych ludzi w działania ma pomagać w podniesieniu ich aspiracji. Chcemy by młodzi ludzie sprostali wyzwaniom wciąż zmieniającego się świata, dlatego staramy się motywować i angażować w celu zmniejszenia ilości młodzieży wypadającej z rynku pracy.

Uczniowie z klasy II TM sprawowali nadzór nad funkcjonowaniem urządzeń mechatronicznych i robotów na stoisku promocyjnym naszej szkoły, natomiast uczniowie z klasy III TF ( bardzo dobrze widoczni wśród tłumu gości ze względu na  firmowe koszulki) bardzo prężnie pomagali w  obsłudze technicznej i medialnej konferencji, a także w porządkowaniu po konferencji. Na scenie uczennice z poszczególnych szkół  i krajów prezentowały kolejne etapy projektu Leonardo. O wyborze swojej ścieżki kariery zawodowej mówiły uczennice i studentki, a także kobiety pracujące w zawodach inżynierskich i nauczycielki przedmiotów technicznych, a wśród nich przemawiała także pani Halina Pacha-Gołębiowska.

Uroczystość uświetnił kapitalny pokaz laserów, który wywarł duże wrażenie wśród przybyłych gości. Ponadto uczniowie mieli możliwość  na rozmowy integracyjne w języku angielskim z uczennicami z Francji Wielkiej Brytanii i Norwegii. Były wspólne zdjęcia i dużo fajnych tematów do rozmów.

Organizację konferencji ze strony Zespołu Szkół Technicznych przygotowała pani Halina Pacha-Gołębiowska. Dziękujemy panu Krzysztofowi Szczepańskiemu za przygotowanie w języku angielskim ulotek promujących kierunki kształcenia w ZST oraz panu Tomaszowi Andrzejczakowi za udostępnienie sprzętu do programowania i prezentacji robotów.

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.