Poznajemy budowę i wyposażenie czołgu LEOPARD

W dniu 12 czerwca uczniowie z klas TS i TM odwiedzili Jednostkę Wojskową (BKPanc) w Żaganiu i w Świętoszowie, gdzie mieli okazję zapoznać się m.in. z budową czołgu Leopard 2A4, naprawą jego silnika, którego moc wynosi 1900KM oraz wyposażeniem działu remontowego.

Każdy mógł osobiście zasiąść w czołgu, nawet w hełmofonie. Ponadto, uczniowie spróbowali swoich sił na trenażerach działa, w jakie wyposażone są te czołgi (są one odzwierciedleniem wieży czołgu Leopard 2A4. Można na nich trenować obsługę urządzeń przez dowódcę i działonowego. Ładowniczowie zaś mogą wyćwiczyć szybkie ładowanie amunicją treningową. Trenażery AAT umożliwiają także prowadzenie symulowanych strzelań do celów rozmieszczonych na przedpolu strzelnicy) i symulatorze kierowcy.

Mieliśmy okazję obejrzeć ćwiczenia w strzelaniu z wykorzystaniem systemu szkolno-treningowego do broni strzeleckiej ŚNIEŻNIK (to urządzenie stacjonarne, które umożliwia szkolenie żołnierzy przez symulowanie obrazu i dźwięku sytuacji treningowych oraz funkcjonowania broni. Dwa stanowiska treningowe umożliwiają symulowanie sytuacji na strzelnicy i na polu walki. Na jednym stanowisku może szkolić się do 10 osób równocześnie. W czasie strzelania urządzenie rejestruje wyniki trafień, obrazując je w postaci przestrzelonych tarcz, wybuchów, pożarów sprzętu, upadku ludzi, a następnie zestawia je w tabelach z ocenami końcowymi) i pobawić się karabinami.

Zwiedziliśmy także  Izbę Pamięci, gdzie wiele dowiedzieliśmy się o Brygadzie Kawalerii Pancernej.

ag 1 ag 4 ag 5

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.