Szkolny Dzień Języków Obcych 2011/12

Tradycyjnie, jak co roku, odbył się w naszej szkole Dzień Języków Obcych. W trzygodzinnym spotkaniu w sali 64 uczestniczyło 75 uczniów.  Jego głównym punktem były prezentacje zaproszonych obcokrajowców z Niemiec, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Na początku grupa uczniów spotkała się z panią Reginą Zielnicą, która opowiadała  o skutecznych metodach uczenia się języków obcych oraz o niemieckich stereotypach w Polsce.
Następnie swoją prezentację prowadził pracownik ambasady amerykańskiej pan Eric Flaxman. Przedstawiał problematykę wielokulturowości  w USA.
Ostatni z gości, pan Simon, opisywał najbardziej charakterystyczne aspekty kultury brytyjskiej wzbogacając swój występ krótkimi filmikami. Jednak szczególnym zainteresowaniem uczniów cieszyła się część prezentacji, w której pan Simon opowiadał o swoich doświadczeniach z życia w Polsce.

P1060294 P1060302 P1060304 P1060306

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.