V Miejski Konkurs Językowy

Jak co roku w marcu odbyła się kolejna edycja Miejskiego Konkursu Językowego. Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem „Leszno – w to mi graj”. W naszej szkole konkurs cieszy się dużą popularnością, dlatego nauczyciele języków obcych przeprowadzili eliminacje szkolne.

Spośród wielu chętnych, do konkursu zakwalifikowali się:

– z języka angielskiego –Kacper Grocholski, Jakub Topolski, Jędrzej Jurczak, Krzysztof Łukaszyk oraz Patryk Dubisz,

– z języka niemieckiego – Natalia Wojtkowiak i Kamil Głowacki.

Uczniowie klasy 4 EL, Marcin Radzimski i Patryk Radzimski reprezentowali naszą szkołę w kategorii język hiszpański.

 

Konkurs składał się z dwóch etapów. Część pierwsza, pisemna, odbyła się 13 marca w Zespole Szkół Rolniczo-Budowlanych. Wzięło w niej udział 250 uczniów z prawie wszystkich leszczyńskich szkół.

Do finałowego etapu ustnego zakwalifikowało się 100 osób. Z naszej szkoły byli to Jędrzej Jurczak oraz Patryk Radzimski. Należy podkreślić fakt, że pozostali uczestniczący w konkursie uczniowie naszej szkoły zajęli wysokie miejsca na etapie pisemnym – na 23 sklasyfikowanych uczniów – Kacper 10, Jakub 11, Krzysztof 12, Patryk 17. Z języka niemieckiego, na 39 uczniów Natalia była 23, a Kamil 24.

 

Część ustną konkursu przeprowadzono 20 marca w leszczyńskim Ratuszu i towarzyszyły jej niemałe emocje. W finale Jędrzej Jurczak zajął 2. miejsce wśród uczniów uczących się języka angielskiego w klasach ogólnych. Patryk zdobył 2. miejsce, co jest bardzo dobrym wynikiem, biorąc pod uwagę fakt, że w naszej szkole nie uczy się języka hiszpańskiego.

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.