Wizyta w LFP

W dniu 10.10.2018r klasa IV technikum elektrycznego udała się do Leszczyńskiej Fabryki Pomp z chęcią poznania zakładu, a szczególnie przyjrzeć się piecom indukcyjnym. W LFP znajdują się cztery piece indukcyjne (dwa firmy ABP, dwa OTTO JUNKER), które służą do wytopu żeliwa szarego oraz innych stopów. Po krótkiej prezentacji firmy przy kawie i specjalnym ciachu, uczestnicy wizyty udali się do zwiedzania zakładu. Najbardziej efektowne było zwiedzanie odlewni, elektrycy mogli zapoznać się z parametrami pieca indukcyjnego oraz z jego obsługą i sposobami sterowania. Na linii formierskiej można było zobaczyć jak dorośli budują „babki z piasku” 😉 . W sterowni pola wsadowego można było poczuć się jak aktorzy z filmu „Gwiezdne Wojny”. Hala z automatycznymi obrabiarkami CNC robiła ogromne wrażenie w ilości narzędzi (około 100) na maszynę. Zapoznano się z obsługą nowoczesnej linii malarskiej oraz automatycznego magazynu. Na zakończenie wszyscy obdarowani uczestnicy wycieczki stanęli do wspólnej fotografii. Przez pracowników LFP uczniowie naszej szkoły zostali pochwaleni za aktywny udział w wycieczce.
Uczniowie klasy 4 TEL serdecznie dziękują za bardzo pouczającą wizytę.

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.