Wolontariuszka z Niemiec z wizytą w Koniorze

W dniu 7 listopada gościliśmy w naszej szkole panią Marlene Schreiber – wolontariuszkę z Niemiec. Przeprowadziła ona warsztaty językowe składające się z dwóch części. Pierwsza z nich miała formę prezentacji multimedialnej o Bawarii , w szczególności o Monachium, mieście, z którego Marlene pochodzi. Uczniowie mieli okazję wysłuchania ciekawostek nt. kultury , tradycji, dialektu , strojów oraz typowych potraw bawarskich. Młodzież z ogromnym zainteresowaniem słuchała także opowieści na temat największego święta w Bawarii, jakim jest „Oktoberfest”.
Po prezentacji uczniowie mieli możliwość porozmawiania z Marlene, sprawdzając przy okazji swoje umiejętności językowe . Chętnie zadawali pytania dotyczące zainteresowań oraz planów zawodowych wolontariuszki.
W drugiej części spotkania młodzież mogła wykazać się swoimi zdolnościami artystycznymi.
Ich zadaniem było wykonanie typowych dla „Oktoberfestu” serc z masy plastycznej, które formą miały odzwierciedlać te, które wypieka się w Bawarii specjalnie z okazji tego święta.

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.