Wspomnienia z Berlina

W dniu 19.12.2014r. uczniowie z kilku klas naszej szkoły wyruszyli na wycieczkę do Berlina. Zbiórka zorganizowana była na godzinę 4.15, a o godzinie 4.30 piętrowy autobus wyruszył spod centrum handlowego „Nasze Leszno”. Na miejsce przybyliśmy około godziny 10.00. Pierwszym naszym przystankiem było Muzeum Techniki (Deutsches Technikmuseum). W muzeum tym oglądaliśmy wynalazki stworzone do XXI wieku, natomiast samo muzeum zostało założone w 1983r. Muzeum ma kilkanaście działów: Chemia i Farmaceutyka, Energetyka,  Komunikacja Komunalna, Lotnictwo,  Papiernictwo, Techniki Produkcji, Historia Automatyzacji i Komputerów oraz wiele innych.  Następnie udaliśmy się do drugiego budynku Muzeum Techniki, w którym znajdowały się stare samochody oraz konie i żubry. Zwiedzanie było długie, ale zarazem bardzo interesujące. Kolejną atrakcją było zwiedzanie samego Berlina. Zobaczyliśmy -wspomniane wcześniej- muzeum techniki, Bramę Brandenburską, Rotes Rathaus, katedrę Berlińską, Reichstag oraz niemieckie centrum handlowe przy Potsdamerplatz. Inną atrakcją była zabawa językowa polegająca na tym, że każda grupa miała za zadanie odszukać konkretny zabytek , sfotografować go i zasięgnąć na jego temat kilku informacji. Z każdego miejsca widać było słynną wieżę telewizyjną. Następnie  udaliśmy się na jarmark bożonarodzeniowy w dzielnicy Spandau, gdzie mogliśmy skosztować niemieckich smakołyków oraz zrobić świąteczne zakupy. O godzinie 19.00 wyjechaliśmy z Berlina, a o 24.00 byliśmy już w Lesznie. Wyjazd bardzo mi się podobał i na pewno jeszcze kiedyś do tych miejsc wrócę.

                                                                                                           Marcin Patelka (kl. 1TS)


Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.