Wycieczka klasy I TI do bazy w Krzesinach

W dniu 16 kwietnia 2014 roku,  klasa 1TI wraz z wychowawczynią panią Joanną Mizuro, udała się na wycieczkę do 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach pod Poznaniem.

Po dotarciu na miejsce, musieliśmy zaczekać na wjazd do bazy w autobusie, w tym czasie naszej wychowawczyni udało się zorganizować przepustki. Przez cały pobyt przebywał z nami żołnierz, który oprowadził nas po garnizonie wojskowym.

 

Pierwszą atrakcją było zwiedzenie głównego hangaru, gdzie znajdowały się samoloty: radziecki MiG-21 (przez ponad cztery dekady jedyny samolot myśliwski w Polsce), polskiej produkcji Lim-2 (radziecki samolot myśliwski), MiG- 19P (radziecki samolot myśliwski) oraz F-16 (produkcji amerykańskiej). Jeden z wojskowych opowiedział nam ich historię oraz działania podczas wojny.

Po zrobieniu pamiątkowych zdjęć udaliśmy się do serwerowni, gdzie przedstawiono nam sprzęt używany przez wojskowych informatyków oraz jego przeznaczenie. Później przyszedł czas na symulator lotów. Niestety z powodu braku czasu, nie mogliśmy osobiście spróbować swoich sił w symulacji lotu. Bardzo ciekawym miejscem, do którego udaliśmy się następnie, była Wojskowa Straż Pożarna. Podobno jest to najnowocześniejsza jednostka ratunkowa w całej Polsce!

Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w spadochroniarni, gdzie dowiedzieliśmy się z czego składa się ubiór oraz wyposażenie pilota. Po przymierzaniu kasków oraz zrobieniu zdjęć zwiedziliśmy stary hangar wojskowy, w którym znajdowały się starsze – już nie używane modele samolotów myśliwskich, o których dowiedzieliśmy się sporo od naszego kolejnego prowadzącego.

Ostatnim i najbardziej wyczekiwanym punktem wycieczki był start samolotów F-16. Jest to niezapomniane wydarzenie, które powinien każdy – chociaż raz w życiu zobaczyć na własne oczy. W dodatku jest to jedna z nielicznych baz lotniczych, w których takowe samoloty się znajdują. Po udanych startach podziękowaliśmy naszemu opiekunowi i udaliśmy się do autokarów, by odbyć pełną przygód podróż do domu.

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.