Wycieczka zawodowa do firmy LEGRAND Polska

W dniu 16 kwietnia 2014r dla klas Technikum Elektrycznego i Elektronicznego zorganizowana została przez nauczyciela przedmiotów zawodowych elektrycznych i elektronicznych Pana Sławomira Wolskiego szkolna wycieczka do fabryki znanej światowej firmy LEGRAND, produkującej aparaty elektryczne i koryta kablowe.

 


Poznaliśmy tajniki produkcji, szczegółowo zapoznaliśmy się z procesem kontroli jakości, mieliśmy okazję obejrzeć najnowsze patenty firmy, które nie są sprzedawane jeszcze na polskim rynku. Elektrycy mieli możliwość szczegółowo zapoznać się z wnętrzem wyłącznika nadprądowego, który do tej pory mieli możliwość poznać od strony obudowy i schematu w podręczniku. Elektronicy interesowali się szczegółowo procesem automatyzacji produkcji i programowaniem linii produkcyjnych. Nie obyło się bez sprawdzenia dotychczasowej wiedzy naszych uczniów przez wykładowców z firmy Legrand Polska Pana Zbigniewa Ciesielskiego i Andrzeja Białasa. Prelegentów zaskoczyła większa otwartość i łatwość w zadawaniu pytań od swoich kolegów po fachu z Politechniki Poznańskiej i Wrocławskiej. Niektórzy uczniowie wyjechali do domu z ciekawymi nagrodami. Duży nacisk podczas prezentacji był położony na rzetelne wykonywanie instalacji elektrycznych i właściwe wykorzystanie wiedzy zdobytej w szkole i na praktykach podczas przyszłej pracy zawodowej.

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.