Wycieczka zawodoznawcza

W cyklu wycieczek związanych z tematyką motoryzacyjną klasa IV Technikum Samochodowego pod opieką p. Haliny Pacha-Gołębiowskiej  w dniu 26 lutego 2014 roku zwiedzała firmę  Mercedes-Benz Frączak Sp. z o. o w Lesznie.

w_merc

      Zostaliśmy bardzo serdecznie przyjęci przez kierownictwo firmy. Na początku uczniowie mieli możliwość  dowiedzieć się jakie wykształcenie i kwalifikacje potrzebne są do tego, aby móc pracować w tego typu przedsiębiorstwie oraz jak przebiega ścieżka kariery i rozwoju zawodowego. Następnie zapoznali się z zapleczem technicznym niezbędnym do przeprowadzania serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego samochodów, przeprowadzania badań diagnostycznych, a także z bardzo nowoczesnymi przyrządami do obsługi pojazdów samochodowych.

Wycieczka była niezmiernie cennym doświadczeniem z uwagi na szerokie spektrum wiedzy z zakresu techniki samochodowej tak potrzebnej w odniesieniu do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

Przy okazji warto wspomnieć, że w firmie Mercedes-Benz Frączak Sp. z o. o w Lesznie już od b.r.  szkolnego uczniowie naszej szkoły będą mogli realizować coroczne praktyki zawodowe, co jest niewątpliwie bardzo dużym atutem kształcenia w zawodzie technik pojazdów samochodowych.

HPG

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.